© PROLOV 2011

Tipy na výlet

Město Klatovy

Klatovy

Královské město Klatovy bylo založeno roku 1260 českým králem Přemyslem Otakarem II. V průběhu staletí se město utvářelo do své dnešní podoby uchovávaje si svou neopakovatelnou atmosféru uplynulé doby v podobě několika historických architektonických celků.
Černá věž, Bílá věž, Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, barokní lékárna „U Bílého jednorožce“, barokní jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce a kostel Narození Panny Marie a Katakomby.

http://www.klatovy.cz/klatovy/historie.asp

 

Město Plánice

Plánice

Malé městečko a především rodiště vynálezce a průkopníka rozvoje elektrifikace Františka Křižíka.
Nachází se zde poutní kostel Narození Panny Marie postavený K. I. Dientzenhoferem a muzeum Fr. Křižíka.

Hrad, zámek a galerie Klenová

Klenová

Zřícenina hradu třináct kilometrů na jihozápad od Klatov. Spolu s přilehlým zámkem a komplexem staveb v podhradí je dnes spravována Galerií Klatovy/Klenová. Konají se zde výstavy a různé společenské akce.

Hrad Rabí

Rabí

Hrad patří k nejmohutnějším a nejrozsáhlejším středověkým hradním stavbám v Čechách. Původní hradní jádro vzniklo na počátku 14. století. Hrad se nachází v blízkosti města Sušice, které také stojí za vidění.

Vodní hrad Švihov

Švihov

Pozdní gotický vodní hrad s vodním opevňovacím systémem při řece Úhlavě severně od Klatov. Zde se natáčela část ze známé pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Hrad Velhartice

Velhartice

Hrad Velhartice byl založen na přelomu 13. a 14. století na skalním ostrohu, obtékaném řekou Pstružnou. Tento hrad si patrně jako rodové sídlo pánů z Velhartic počal stavět Bušek starší z Velhartic, hrad dostavoval Bušek mladší, oba byli věrní a oblíbení komorníci Karla IV.  Z nádvoří hradu je nádherný výhled na Šumavské hvozdy.

Rozhledna Bolfánek u Chudenic

Bolfánek u Chudenic

Bolfánek – rozhledna na vrchu Žďár (583 m.n.m.) nedaleko městečka Chudenice. Měří 45 metrů a poskytuje nádherný výhled na široké okolí.